Vydání krycího listu pro Husarku, aneb příběh jen těžko uvěřitelný

Napsal Leonberger.bloger.cz (») 28. 5. 2010 v kategorii MSKCHPL, přečteno: 5504×
husi92a.jpg

Husarka C. je fena narozená 16.7.2007, kterou zdobí nejeden výstavní titul. Je ve spoluvlastnictví mém
a mého muže, který na ni má chovatelské právo., tzn., že on na ní bude ve své nově založené chovatelské stanici odchovávat štěňátka (proč máme založenou novou chovatelskou stanici napíšu později).
Husarka prošla bonitaci MSKCHPL v sobotu 8.5.2010. Od pátku 7.5.2010 hárá.
O krycí list požádal její spolumajitel mailem 10.5.2010 poradkyni chovu paní Kubovou. Druhý den ráno poslal službou EMS České pošty doklady požadovaných krycích psů v listinné podobě tak, jak nově vyžaduje výbor MSKCHPL, protože si paní poradkyně neumí nebo nechce doklady vytisknout z počítače, pokud je chovatel pošle jako přílohu mailu. Paní poradkyně příjem mailu potvrdila. A dál mlčela. Dostala obálku nebo ne?
Ve středu večer jí tedy můj muž musel zavolat na mobil. Slušně se dotázal, jak to bude s vydáním krycího listu a zda si jej ve čtvrtek může vyzvednout naše kamarádka, jak se dotazoval v mailu, na který nedostal odpověď. Slyšela jsem ječivý hlas paní poradkyně. Ne, obálku nemá, nebyla prý doma, kvůli němu nepojede přes celé Brno na poštu pro zásilku, krycí list nebude, včera jsem vám poslala dopis, tam se všechno dočtete, já zítra ráno v pět hodin odjíždím z domova a nevím, kdy se vrátím, jsem důchodkyně, doma být nemusím, měl jste si požádat dřív, děláte neustále samé problémy..... "Navrhujete nějaké řešení, paní Kubová?", ptá se můj muž, Jarda. Je slyšet jen stále stejný jekot, žádné řešení paní poradkyně nenavrhuje. Jarda nabízí, že si podle domluvy pošleme někoho pro zmíněný krycí list, leč odezva žádná. Dále nabízí,
že dojede osobně ještě večer do místa bydliště PCH (Brno) a dokumenty předá, PCH se vyjadřuje, že tak pozdě večer ho nepřijme. Odmítá i nabídku vhození dokumentů do své poštovní schránky. Takže krycí list nebude. Bez uvedení jediného důvodu. Jenom proto, že paní poradkyně Kubová nechce, dělá schválnosti
a škodí.
Jarda volá předsedovi klubu a líčí mu celou situaci a žádá ho o pomoc. Po domluvě posílá pozdě večer mailem všem 4 dostupným členům výboru doklady požadovaných krycích psů i s vysvětlením. Pan předseda slíbil zavolat paní Kubové a také tak učinil. Ani on nechápal, proč dělá opět problémy. Paní Kubová mu ale slíbila, že se Jardovi během čtvrtka ozve. Neozvala se. Tradičně nekomunikuje. No, nic, dohodli jsme se,
že pojedeme krýt i bez krycího listu. Voláme majitelům vybraného krycího psa a sdělujeme jim nastalou situaci. Nechápou. Jak by také mohli, když u nich se nic podobného nemůže nikdy stát!
Je neděle 16.5. večer a Jarda dostane stručný mail od poradkyně chovu, že ve čtvrtek 13.5. odeslala krycí list a že předpokládá, že jej má. Nemá. Možná přijde v pondělí.
Co to je za hru? Zdá se vám tento postup normální? Co tím chce paní Kubová dokázat?
Podobné problémy může kdykoliv komukoliv, kdo upadne v nemilost, udělat znovu.
V pondělí opravdu krycí list doporučeně přišel. Odjížděli jsme tedy na krytí s krycím listem.

A pro doložení situace přikládám veškerou mailovou korespondenci.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Od: Jaroslav Lukes
Datum: 10. května 2010 23:49
Předmět: Zádost o krycí list
Komu: MSKCHPL
Kopie: Kubová Jana


Paní Kubová, žádám o vystavení KL - ihned pro fenu Husarku C. Zítra, tj. 11.5. odesílám dopisem v listinné formě potřebné doklady vybraných krycích psů a doklad o zaplacení poplatku ve výši 400 Kč. Doufám, že bude možné, aby sl. Koňáková krycí list ve čtvrtek po obědě u Vás osobně vyzvedla. Sl......... se s Vámi osobně spojí telefonicky a dohodne se s Vámi na termínu.
Na KL požaduji uvedení těchto psů:
1. jméno psa - http://www.......................odkaz na bonitační kartu
2. jméno psa - http://www........................odkaz na bonitqační kartu
3. jméno psa - http://www.l.....................odkaz na bonitační kartu
4. jméno psa - http://www.........................odkaz na bobnitační kartu
Buďte tak laskava a potvrďte mi příjem mého e-mailu.  

S pozdravem  

J.Lukeš
CHS Husarka z Milotiček

-------------------------------------------------------------------------------------------
From: Jana Kubová
Date: 2010/5/11
Subject: Re: Zádost o krycí list
To: Jaroslav Lukes <jaroslav.lukes@gmail.com>


Potvrzuji přijetí emailu
           Kubová
-------------------------------------------------------------------------------------------

From: Jaroslav Lukes
Date: 2010/5/12
Subject: Dotaz
To: Jana Kubová


Paní Kubová,

sdělte mi laskavě, zda jste dnes poštou obdržela dokumenty krycích psů, a zda se s Vámi slečna............ může telefonicky domluvit na termínu převzetí krycího listu pro Husarku. Mohla by se u Vás zastavit během zítřejšího dopoledne. Je to možné? Děkuji.

S pozdravem
J.Lukeš
CHS Husarka z Miloticek
------------------------------------------------------------------------------------------

Od: Jaroslav Lukes
Datum: 12. května 2010 22:12
Předmět: doklady psu - vydání KL Husarka C.
Komu: Svoboda Zdenek, Novák Petr, MSKCHPL , Kubová Jana, zemanj
Kopie: Jana Zemanová

Vážený pane předsedo, pane místopředsedo, paní poradkyně, pane pokladníku, 

na základě telefonického rozhovoru s panem předsedou ing. Svobodou dnes večer Vám zasílám v příloze doklady krycích psů, které chci mít uvedené na KL pro fenu Husarku C. Bora z Milotiček.Včera ráno jsem odeslal prostřednictvím EMS České pošty veškeré potřebné doklady v listinné podobě, jak je nově vyžadováno výborem klubu (viz. Zpravodaj č. 1/2010). EMS služba zaručuje dodání zásilky následující den po podání, což také bylo splněno. Paní Kubová zásilku nepřevzala a jak mi oznámila dnes večer v tel. rozhovoru, odmítá jet přes celé Brno uloženou zásilku vyzvednout. Bez dokladů KL nevystaví. O tom, že doklady posílám jsem ji informoval v mailu, jehož přijetí písemně potvrdila. Posílám tedy doklady tímto způsobem. Navíc je v příloze podací lístek i kopie dokladu o uhrazení poplatku 400,- Kč.Husarka hárá a jak jsem sdělil paní Kubové, potřebuji KL v pondělí. Jeho převzetí si zajistím v sídle MSKCHPL.Paní Kubová se mnou nekomunikuje, na můj mail s dotazem, zda obdržela dnes potřebné doklady vůbec nereagovala a musel jsem jí tedy dnes večer telefonovat. Oznámila mi, že zítra ráno v pět hodin odjíždí z domova a neví, kdy se vrátí. Nebyla mi schopna navrhnout žádné řešení, jakým způsobem vyřešit tuto situaci. Dále si ddovoluji upozornit, že členská schůze 12.9.2009 schválila nový ceník poplatků MSKCHPL, kde je uvedeno "Vystavení KL ihned - 400,- Kč/kus....", což bylo také donedávna uvedeno na webových stránkách MSKCHPL. Nyní je na webu změna a je tam uvedeno "Vystavení KL expres do 7 dnů.......". Změnu textu členská schůze nemohla odsouhlasit, protože od 12.9.2009 nebyla.Splnil jsem veškeré podmínky k vydání KL ihned a žádám, aby tak bylo neprodleně učiněno.   

S pozdravem  

Jaroslav Lukeš
CHS Husarka z Milotiček

-------------------------------------------------------------------------
Dopis, který přišel doporučeně od poradkyně chovu ve středu 12.5.2010:

 list 1            list 2

Kdybych věřila tomu, že ten dopis psala sama, je více než s podivem, že na napsání a odeslání dopisu paní poradkyně měla čas, ale na vystavení krycího listu nikoliv. Zvláštní, že?!

--------------------------------------------------------------------------------------------

 ----- Original Message -----
From: "Jana Kubová"
To: "Jaroslav Lukes"
Sent: Sunday, May 16, 2010 7:56 PM
Subject: Re: doklady psu - vydání KL Husarka C.


Pane Lukeši,
krycí list byl 13.5.2010 vystaven a tentýž den doporučeně na Vaši
adresu odeslán.
Předpokládám, že jste ho obdržel
                 Kubová Jana - PCH MSKCHPL

-------------------------------------------------------------------------------------------

Krycí list tedy nakonec vystaven byl.
Ovšem za jakých okolností a s jakými nesmyslnými náklady navíc, ztrátou času a obtěžováním dalších lidí tak banální věcí jako je vystavení krycího listu!
Závěr z výše uvedeného si každý čtenář udělá jistě sám.

-----------------------
-----------------------

PS 1 - 24.5.2010, 11.30 hod: Právě jsem si ověřila, že EMS zásilka s dokumenty krycích psů stále leží
na poště v Brně nevyzvednutá. Krycí list byl ale vystaven.
Závěr: Pro vydání krycího listu jednoznačně stačí zaslání dokladů krycích psů mailem. Nové nařízení výboru MSKCHPL (viz. zpravodaj MSKCHPL č.  1/2010) je kontraproduktivní a je to jen další z řady schválností a ztěžování chovu některým chovatelům. Ke všemu se zde plýtvá časem, penězi i papírem.
------------------------

PS 2 - 25.5.2010, 17.15 hod: Odpověď osobě, která si netroufla podepsat pod svůj názor a raději využila anonymní diskuse.
Napsala: "no jak trefné: krycí list si můžeme vyřídit i rok dopředu, tak na co jste čekali, když jste bonitovali v sobotu a věděli ,že fena hárá už jste si měli požádat ihned v tu sobotu a né poukazovat na to jak je někdo neschopný.stále někoho jen špiníte a přitom si za to můžete sami.Neumíte se zodpovědně připravit na krytí včas pak to tak dopadá.IHNED se ani pes......."

Kdyby výbor MSKCHPL nevyžadoval nesmyslené zasílání dokladů krycích psů v listinné podobě, mohl Jarda opravdu o vydání krycího listu požádat již v sobotu po bonitaci. Jak je uvedeno výše v textu, čekali jsme na zaslání dokladů od jednoho z vybraných psů poštou, protože majitel nemá jinou možnost než fax (ten ale nebyl dobře čitelný a tím pádem taková kopie výboru nevyhovuje) nebo poštu. Už jsme s paní poradkyní Kubovou udělali špatnou zkušenost při vystavení krycího listu u Almy a ještě horší, když jsme chtěli na již vydaný KL doplnit 4. krycího psa. To bylo něco naprosto neslýchaného, to se v MSKCHPL nedělá, aby se na KL dopisoval pes........., ale zato jsou schopni vydat na jednu a tu samou fenu dva krycí listy v jednu dobu a ještě chtějí 2 poplatky! Bohužel, jak nám řekli další chovatelé z MSKCHPL, kteří byli donuceni zaplatit 2x za jeden krycí list, když chtěli doplnit psa, je to asi běžná praxe a dobrý výdělek pro klub.  Takže bez všech potřebných dokladů Jarda nechtěl vůbec o KL žádat, protože si je dobře vědom, že by to vyvolalo jen další křik a útoky ze strany poradkyně chovu. A už vůbec je nesmysl žádat o vystavení krycího listu na nezbonitovanou fenu. Paní poradkyně má problém vydat KL na řádně zbonitovanou chovnou fenu, natož na fenu bez bonitace. To by nám dala jasně na vědomí, že jsme diletanti a kdoví, co ještě horšího, jak už se také stalo, byť z pera pana místopředsedy Zemana.
Jarda nechtěl vydání KL do druhého dne, ale řekl paní poradkyni Kubové, že KL potřebuje v pondělí. Měla na vydání KL tedy celý týden!!! Kdyby neplýtvala časem na sepisování výše uvedeného nic neřešícího dopisu, mohla snadno věnovat těch 5 minut na vypsání Husarčina KL a ušetřit sobě i nám spoustu času. A pokud dobře čtu, tak osočuje ona anonymní osoba nás, nikoliv my jí.
Nevidím zodpovědnost v chovu v tom, že mám vyřízený KL rok předem.
Rozhodně zde nikoho nešpiním, jen jsem si dovolila popsat jednu zkušenost a doložit jí.
---------------------

Štítky: leonberger
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a šest