Osud jedné přihlášky do klubu

Napsal Leonberger.bloger.cz (») 4. 9. 2010 v kategorii MSKCHPL, přečteno: 4727×
obrazky/aida-6.jpg

Níže uvedená korespondence se týká podání přihlášky do MSKCHPL paní Dany Novákové. Pro mě nepochopitelná záležitost, kam až může výbor zajít při přijímání členů do klubu.
Čtěte pozorně, prosím, a odpovězte si na otázku, proč členové výboru neustále vymýšlejí jak a proč to či ono nelze, nejrůznější kličky a překážky, jak tomu kterému neoblíbenému člověku znepříjemnit život, chov či jen pouhé vlastnictví psa a ještě se ke všemu odvolávají na „klubové normativy“. Je to tak dobře? Opravdu mluví za své členy? Nedovedu si představit, že všichni ti prima lidi kolem leonků, které znám, si toto přejí.
Není lepší hledat cesty, jak tomu či onomu pomoci v zájmu všech našich leonků a českého chovu? Není lepší se na klubových setkáních opravdu bavit než poslouchat agitaci některých členů výboru proti lidem, které z nějakých osobních důvodů nenávidí? Myslím, že ano, že většina členů klubu by se ráda bavila se svými psy nebo něco nového dozvěděla. Všem by mělo jít v prvé řadě o psy. Bohužel, stávajícímu vedení MSKCHPL jde spíše o vyřizování si osobních účtů než o leonky. A tento níže uvedený příběh je toho zářným důkazem.

======================================================================

Paní
Dana Nováková
Záříčí 1
392 01 Soběslav

                                                                                                                      V Brně 24.5.2010

Věc: přihláška za člena do klubu MSKCHPL

            Dne 7.5.2010 jsme obdrželi Vaši přihlášku za člena našeho klubu.
            V této souvislosti bychom Vás chtěli požádat o sdělení, zda bylo po úmrtí provedeno vyšetření psa  Aloeus Domus Corona na polyneuropatii.
Byla jste spolumajitelkou tohoto psa a od chovatelky jste byla informována o výskytu této nemoci ve vrhu, ze kterého pes pocházel. Předpokládáme, že jste poskytla biopsii svalu a nervu Aloeuse dle instrukcí na      www.Leowatch.org
Žádáme Vás o zaslání výsledku vyšetření.

            Zároveň Vás žádáme o prohlášení, že jste neprodukovala štěňata bez PP.

            Očekáváme Vaši odpověď

                                                                                              Kubová Jana
                                                                                              PCH – MSKCHPL

======================================================================

MSKCHPL
Prokopa Velikého 41
Brno

V Záříčí  26.5.2010


Věc: Přihláška do klubu

Nevím, co mají Vaše otázky společného s mou přihláškou do klubu. Jsou v podstatě bezpředmětné a se vstupem do zájmového občanského sdružení jakým MSKCHPL je, nemají nic společného.
Nikdy jsem nebyla členkou MSKCHPL!
Myslím, že by stačila  pouze kladná či záporná odpověď!

S pozdravem


Dana Nováková

 =====================================================================

                                                                                                          18. června 2010

Dana Nováková
Záříčí 1
392 01 Soběslav


              Vážená paní Nováková,

            Odpovídáme na Váš dopis, který jsme obdrželi 15.6.2010, ve kterém byl ale uveden datum 26.5.2010.

            Můžeme vás ubezpečit, že si náš klub váží zájmu majitelů a chovatelů leonberger o vstup do našeho klubu, zejména těch, kteří mohou být přínosem pro další rozvoj klubu. Nicméně podáním žádosti o přijetí nevzniká automaticky nárok na členství. O přijetí rozhoduje výbor. Výbor se rozhodl zaslat vám dopis a žádat vás o podání vysvětlení. Váš dopis s reakcí neobsahuje odpovědi, ale otázku, na kterou se vám tímto dopisem snažíme odpovědět.

            Je nám líto zbytečně tráveného  vašeho i našeho času s touto záležitostí, ale musíme trvat alespoň na odpovědích na následující otázky:

1)      Produkujete, či v minulosti jste produkovala štěňata jakéhokoliv plemene bez průkazu původu?

2)      Poskytla jste svalovou tkáň vašeho psa Aloeuse Domus Corona k vyšetření na polyneuropatii?

Vyjádření k vaší žádosti o členství vám poskytneme po obdržení odpovědí na uvedené otázky.

                        S pozdravem

                                                                                              Za výbor MSKCHPL
                                                                                                          Místopředseda
                                                                                                          Josef Zeman

=====================================================================

 -----Original Message-----

From: Avenant
Sent: Wednesday, June 23, 2010 11:26 AM
To: Zeman Josef
Subject: soukromý dopis, nebo klidně i oficiální odpověď

Ahoj Pepo,
nevím, jestli tě tak smím ještě oslovovat, ale vždy jsem tě považovala, ale i nadále považuji za kamaráda. Píšu ti, tímto způsobem, protože na chození na poštu a podobné věci, fakt nemám čas. Mám spoustu práce a poviností! Do klubu jsem chtěla vstoupit, protože mě ukecaly známý, že je škoda, že se Zařickým údolím skončil chov promiň, že se budu honosit, ale opravdu kvalitních a zdravých zvířat.

1) Nevím z jakého důvodu mi neustále pokládáte dotazy a samy dlužíte minimálně dvě odpovědi, které se týkají Alíčka/ Aloeuse Domus Corona/ Alíček neměl nikdy příznaky poly a umřel na srdíčko, na které se i delší dobu léčil u pana doktora Březiny. Bohužel mu bylo osudné hárání nahatek, které mu přivodilo infarkt. Klub už po mě jednou chtěl, nebo v té době po Jardovi, aby jsme podstoupili vyšetření, řekli jsme, že nejni problém, ale jelikož to nejni povinné a nesmírně drahé, aby to Alíkovi, ale i štěňatům po něm ( jak si přála Kubová ) proplatil klub! Nepřišla odpověď. Tudíž nechápu, proč bych po jeho smrti posílala vzorek tkáně, ani netuším kam a hlavně, kde bych na to vzala peníze?! Prostě nelogické. Po paní Kubové přeci klub také nechce vyšetření a nevyhrožuje jako ona, že Járovi zlikviduje celý vrh a podobné vyhrožování! A tam byl velký důvod a i je, poněvač tam ta zvířata umírají, mě ne, prozatím a jsem tomu ráda. A doposud nemám ani od jednoho chovatele s kterým jsem ještě v kontaktu zprávy o tom, že by se tam projevili nějaké příznaky poly! A jak asi víš, první příznaky se projevuji velmi brzi,cca k 1 roku zvířete!

2) Na svých stránkách uvádím, že se nehodlám v nejbližších letech věnovat chovu leonů, nemám žádnou fenu a upřímně, za těchto podmínek o kterých neustále slýchám se ani k chovu leonů vracet nechci. Mám na sebe napsaného jen Irwina a jak každý ví, ani toho se bát jako konkurence na výstavách nemusí, neb si magor narval hlavu pod vrata a jak tam máme ty mříže, vytrhnul si kus očního víčka. Pokud klub zajímá jestli jsem někdy chovala štěňata bez PP, ano, měla jsem kokřici, kterou mi přeskočil vořech. Byl to suprový mix, bylo 14 štěňat, ale nechala jsem jedno a pokud vím, už nejni mezi živými. Je to tak 20 let, sakra o věku se nemluví, co:-)) A to, že pomáhám známým prodávat štěňata bez PP a dávám jim inzeráty na web je jen a jen moje věc. Neb si vážím dobrých přátel a pokud můžu vždy ráda pomůžu, i když málo kdo dokáže oplácet dobré dobrý:-( ! Po rozchodu s Jardou jsme si psi rozdělili, on má, nebo měl holky, já kluky. Určitě chápeš, že z finančních důvodů bych všechno sama neutáhla. Nesmírně si užívám klidný život po boku svých psů a koní a neskutečně mě zaujalo plemeno naháč, ale i lidé okolo a problematika tak složitého plemene jakým naháček je! Nikdo se tu nebojí nějaké msty ze strany klubu, všichni chovají, jak se říká na svém triku, protože kvalitní, či nekvalitní štěňata jsou a vždy budou vizitkou chovatele, ne klubu. Momentálně mám štěňátka a jedna fenečka je "nestandardní", u leonů bych se třásla strachy, co si kdo na mě zase vymyslí za pomluvu.... Tady jsem si to dala i na stránky, což mnozí lidé ( myšleno od leonů ) nepochopí, že se chlubím, modrým okem, ano chlubím, neb fenečka je neskutečně přátelská a krásná a myslím, že někomu udělá radost i jako mazlíček. Myslím, že klub by měl zapracovat na tom, aby se mohl klub otevřít světu a hlavně lidem, normálním lidem, kteří chovají opravdu na dobré úrovni a dělají plemenu dobré jméno a přestali ty neustálé diskuze, rejpání, urážení...... Jinak řečeno, všem by se zavřela huba! Hlavně, aby se měřilo všem stejným metrem! Hodně lidí mě neustále spojuje s jakousi diskuzí na internetu, jediný portál, který navštěvuji je FB a to jen, abych si čas od času pokecala s přáteli od číňánků. Na internet a hlavně na ty urážlivé diskuze nechodím. Tvrdím, že Pavlovská mě připravila o žlučník a Kubová s Novákem(myšleno mou drahou polovičku) o nervy a ty mám opravdu jen jedny a to ještě, víš kde....:-)

Můj život se za těch pár let změnil a opravdu mi dělá potěšení vlézt s dcerou na koně a vyjet si do přírody, než sedět u PC a přemýšlet o hovadinách, ty ať si vymýšlí druzí

Dana

========================================================================

------------ Původní zpráva ------------

Od: Josef Zeman zemanj
Předmět: RE: soukromý dopis, nebo klidně i oficiální odpověď
Datum: 19.7.2010 23:31:18

----------------------------------------

Ahoj Dano,
Nadepsala jsi svůj email tak, že jsem byl nucen ho považovat za oficiální odpověď. Jistě můžeme spolu komunikovat emailem, je to příjemnější než poštou. Píšeš, že tě vlastně k podání přihlášky ukecali známí a že tě nebaví to věčné rýpání a urážení. Já s tebou souhlasím. Ani mě to nebaví.
Chovatelská stanice Zařické údolí byla napsána na tvého manžela a když jste se rozešli, tak tě s ní spojuje už jen minulost. Píšeš, že již nechceš chovat leony. To k nám doopravdy chceš vstoupit jen proto, že si to přeje někdo jiný? Má to tedy pro tebe cenu? Nejde vlastně jen o nějaký jiný zájem někoho druhého? Ale to ti kladu otázku jen jako Pepa Zeman.

Oficiálně, jako místopředseda ti za klub píši následující odpověď.
Děkujeme ti, za upřímnost v přiznání se k bezpapírovému vrhu. Skutečně pro klub není důležité, zda někdo v době, kdy není členem chovatelského klubu, měl vrh bez PP. Negativní stanovisko výboru k tvé přihlášce je hlavně z důvodu tvého přístupu k problematice polyneuropatie, která se dotkla linie, ze které jsi měla Aloeuse D. C. Pokud chceš, pošleme ti naše negativní stanovisko oficiálně a to třeba pro tvojí možnost proti rozhodnutí výboru se odvolat k členské schůzi. Na členské schůzi potom výbor podrobně zdůvodní svoje rozhodnutí.

Přeji ti hodně krásných chvilek s naháči a koníky. U leonů situace skutečně není záviděníhodná, je to v lidech a ne v psech. Doporučoval bych ti ale dělat nějaké závěry pouze v případě, že znáš stanoviska obou stran.

Pepa

=======================================================================

 ------------ Původní zpráva ------------

Od: Avenant avenant
Komu: Josef Zeman
Kopie:
Předmět: re zcela soukromé
Datum: 20.7.2010 16:52:31

----------------------------------------

Pepo
Ač leony už chovat zatím nechci, stát se členem byl můj nápad, přivedli mě k
tomu Čermákovy a v ne poslední řadě i Salátovy a jejich překrásná štěňata. Dnes už být členem nechci, vrátili se mi vzpominky na tu špínu, která se na lidi hází a na to fakt nemám nervy. Měla jsem ráda ty drbací večery u ohně, výstavu, možná by my i někdo něco půjčil, abych si zahandlovala, když sama nemám co a nahotiny si vzala na triko Kamča
Nikdo se odmítavě k Alíkovi a jeho údajným zdravotním problémům nechoval. Když jsem se dozvěděla v 6 měsících, že jeho brácha má zdravotní problémy...... a pak se vlastně zjistilo co mu je, byla jsem neustále s Wilmou v kontaktu a čekala na verdykt veterinářů. Když jsme se dozvěděli co mu je..... a Wilma po mě chtěla, abych se za nějakých 5000 Eu, nebo dolarů připojila, řekla jsem jí na rovinu, že na to nemám peníze. Proto mi doporučila udělat u Alíka zátěžový test na dýchání, který jsem podstoupila a byl s negativním výsledkem. Až do poslední chvíle Alík nenesl, žádné příznaky POLY a pokud vím, ani žádný z jeho potomků POLY nenese. Divím se teta zrovna paní Kubové, že nakryla psem, který nese stejnou linii, jako byl Alík, v které se POLY pravidelně u některých potomků objevuje. Do dnešního dne nemám odpověď na dopis, který klub dostal, kdo bude financovat zdravotní testy?!?
A kdo vlastně dovolil Kubové, aby vyhrožovala tím, že zakáže chovnost všem štěňatům, stále my chybí ta vysvětlení.Tak jaké mé negativní postoje??? Nebudou to spíš Ty negativní postoje Kubové vůči mé osobě.Budeš se divit, ale o to co se děje v klubu(bech) jsem se nezajímala a je mi celkem jedno, že se snažíte navzájem se "zavraždit". Protože je to hnus, že se pořád soudí lidi, ne ta práce okolo psů a v chovu. Každý kdo chová psy, ví, že jde v první řadě o tvrdou práci a né všechno se vždycky povede dokonale, jak by si člověk zrovna přál.    I u číňanů jsou dva tábory a spousta nespokojených a i to je mi dneska jedno, asi to patří k lidské rase, ty neustálé potřeby po někom vrhat kudlu.

d.N

====================================================

Toto je jeden ze starších dopisů, kterým majitel chovatelské stanice Zařické údolí reaguje na dopis poradkyně chovu paní Kubové.
Je třeba vědět, že vyšetření psů na polyneuropatii (PN) bylo v té době velmi obtížné. U nás to nedělalo žádné pracovitě. Vzorky odborně odebrané tkáně psa by se musely posílat do USA nebo Švýcarska.  Na můj dotaz začátkem letošního roku, kdy jsem oslovila pracoviště Státního veterinárního ústavu a Veterinární fakulty v Brně mi bylo sděleno, že podobné vyšetření z tkáně psa na PN zatím nikdy nedělali. Na veterinární fakultě mi patolog řekl, že je možné jej udělat, ale cena se bude pohybovat kolem 10.000 Kč a výsledek je velmi nejistý. Novinkou letošního roku je, že je možné nechat provést genetický test na nositele PN z krve psa. Test se ovšem provádí pouze ve Švýcarsku a v USA a ve Švýcarsku stojí pro jednoho psa kolem 90 euro. Problematika polyneuropatie je velmi složitá. V českých klubech se o ní nepíše, o možnosti genetického testu není ani na jedněch klubových stránkách nebo ve Zpravodaji zmínka.  Zdá se, že kluby nemají zájem aktuálně  informovat své členy o dění ve světě leonbergerů. Je proto zarážející, že poradkyně chovu vyžaduje po majiteli jednoho psa vyšetření na PN. Aloeus zemřel v prosinci 2008 na zástavu srdce. Shodou okolností jsem Alíka nedlouho před smrtí viděla a rozhodně nevykazoval žádné známky nemoci. A viditelné příznaky PN jsou nepřehlédnutelné. Dneska již má řada leonbergerů svůj genetický test vyhotovený. Ví se tedy již o psech, kteří jsou nositeli PN a po nejednom z nich jsou potomci i u nás, v českém chovu. Co teď s tím? Strčíme hlavu do písku a budeme dělat, že to nevíme, abychom se tím nemuseli zabývat? Nebo vyloučíme potomky z chovu nebo dokonce hned i s majiteli  z klubu?
A znovu se vytahuje požadavek na vyšetření Aloeuse nyní v souvislosti s podáním přihlášky do klubu. Proč? Kolik členů MSKCHPL dalo své zemřelé psy pitvat? A kolik z nich zaslalo zprávu klubu? Vážných nemocí a dokonce dědičných je celá řada, nejen PN, ale u nikoho se toto nezkoumá. Členové výboru by museli tímto  začít nejdříve u sebe. Pak mohou stejné požadovat od druhých. Dodnes například nevím, proč a nač zemřel náš Alex B., protože jeho majitel, místopředseda MSKCHPL pan Zeman,  se neobtěžoval mi toto sdělit. Samozřejmě, nemá k chovateli žádnou povinnost zakotvenou kdesi v nějakých normativech, je to jen nepsané pravidlo či obyčejná slušnost.
Ovšem klást si jako podmínku ke vstupu do klubu vyšetření zemřelého psa, to je proti zdravému rozumu, ale hlavně proti Stanovám MSKCHPL.
Důležité je, že Dana Nováková nebyla nikdy dříve členkou MSKCHPL, tudíž nebyla vyloučena za nějaké přečiny proti klubovým řádům.
Stále si myslím, že je velká škoda, že chovatelská stanice Zařické údolí zanikla. Nedobrovolně. Tady by se hodilo napsat, že byla zaniknuta.
Na níže uvedený dopis nikdy nedostal pan Novák odpověď.

==============================

V Záříčí  10.9.2007


Věc: Polyneuropatie

Do dnešního dne, ač jsme majitele žádali, jsem neobdržel žádnou podrobnou lékařskou zprávu od majitelů zmíněného štěněte o tom, že štěně trpí polyneuropatii. Pouze máme informaci o tom, že štěně trpělo růstovými problémy. Je pravda, že Bratr Aloeuse zemřel na Polyneuropatii - typu -dechové problémy. Do dnešního dne Aloeus žádnými problémy tohoto typu  netrpí. A doposud jsem nebyl ani informován, že by jimi trpěl některý z jeho potomků! Nejsem si samozřejmě již 100% jistý, ale jediné 100% testy se v té době prováděli vyšetřením z krve a to buď ve Švýcarsku, USA a nebo Austrálii,tento test,pro jeho vysokou nákladnost Aloeusovi proveden nebyl, bylo pouze sledováno jeho správné dýchání. Byli jsme chovatelkou upozorněni,že tento test nenahrazuje vyšetření na Polyneuropatii, pouze sleduje vedlejší příznaky. Vím, že medicína se od té doby pravděpodobně pohnula k lepšímu, jsem ochotný zařídit Aloeusovi a všem jeho potomkům vyšetření k určení zda trpí touto nemocí, či je nositelem  genu Polyneuropatie, jelikož toto vyšetření není v Čechách povinné, samozřejmě za předpokladu, že klub uhradí všechny poplatky s tímto vyšetřením spojené/ ušlí zisk, veterinář, cesta…/,všem majitelům štěňat, ale i majiteli Aloeuse.
Nadále jsem nikde neuvedl, že  vyšetření kvůli jeho dýchání prováděl Mvdr. Jíří Šebek,pouze, že bylo na žádost chovatelky a pro naše soukromé účely bylo provedeno v době vyšetření na DKK. Tvrzení typu, že jedna paní povídala, mne naprosto nezajímá.
Jelikož nás zdravotní stav, všech našich štěňat zajímá, chci vás požádat o zaslání kopii všech lékařských zpráv , které jsou v držení klubu / hlavně testů na provedení  POLY / o zdravotním stavu feny Kyry Florencie Zařické údolí,.


S pozdravem
Jaroslav Novák

========

V této souvislosti je dobré zmínit dopis poradkyně chovu MSKCHPL paní Kubové adresovaný předsedovi KCHL panu Michálkovi, který v plném znění najdete na stránkách MSKCHPL pod linkem: http://www.leonbergerclub.info/download/vyjadreni_k_dopisu_kchl.htm
Cituji z něj:
"Vážený výbore KCHL a HPCH,

reaguji na váš dopis ze dne 18.7.2006, ve kterém nás žádáte o vyšetření leonbergerů příbuzných s Aidou Myslibořické polesí na srdeční vady. Po důkladném prostudování našich záznamů, to znamená všech mně nahlášených úmrtí leonbergerů jsem došla k závěru, že se vámi uváděné onemocnění v MSKCHPL v žádné zvýšené míře nevyskytuje. Prošetřeny byly záznamy sourozenců Aidy Myslibořické polesí a jejich potomků, dále pak sourozenci a potomci obou jejich rodičů. Z uvedených záznamů nevyplývá nic, co by potvrdilo vaše podezření, že uvedené srdeční choroby pocházejí právě od feny Aida Myslibořické polesí. Není tedy důvod, abychom majitelům leonbergerů, v jejichž rodokmenech se příbuzní diskutované feny Aida Myslibořické polesí vyskytují nařizovali, provést vámi požadovaná vyšetření.
Avšak v případě, že se Klub chovatelů psů leonbergerů smluvně zaručí majitelům těchto psů, že plně ponese náklady na tato vyšetření, ( to znamená, že jim uhradí cenu požadovaných vyšetření, cestovné, případně další, např. ušlou mzdu) je možné ze strany MSKCHPL tyto své členy k požadovaným vyšetřením vyzvat, avšak pouze na základě jejich dobrovolnosti......."

 ===========================================================================

Tato korespondence je zde uveřejněna se souhlasem paní Dany Novákové.
===========================================================================

Dana nakonec na své členství v MSKCHPL rezignovala. Nechce válčit se současným výborem klubu, který si osobuje právo výběru členů klubu a staví se do role soudců. Po přečtení výše uvedeného je všem čitatelům nad slunce jasné, že věta pana místopředsedy Zemana "Můžeme vás ubezpečit, že si náš klub váží zájmu majitelů a chovatelů leonbergerů o vstup do našeho klubu, zejména těch, kteří mohou být přínosem pro další rozvoj klubu." je jen pouhou frází a s praxí v MSKCHPL nemá pranic společného. Jestli by mohl být někdo přínosem pro klub, pak jistě Dana. Přestože již nějaký ten pátek v Zaříčí nechovají, stále se na ni majitelé a chovatelé obracejí o radu. Jen se to stydí veřejně přiznat, aby si neudělali v klubech zle.
A že odchovala bezpapíráky? Ano, odchovala, netají se tím a přestože sama tuto praxi odsuzuji, v tomto případě se jí nedivím. Řádný chov jí byl znemožněn. A když chce vstoupit do klubu, protože se rozhoduje, zda někdy v budoucnu bude dále chovat leonbergery, není jí to umožněno. Takže co má dělat? Přestat zcela s chovem leonbergerů nebo odchovávat bezpapíráky? Je opravdu v zájmu klubů podporovat stále se rozrůstající chov bezpapírových leonků? Podívejte se na inzerci na netu, vždyť stoupající počet vrhů leonbergerů bez PP je alarmující!
Jsem optimista, a věřím, že zvítězí zdravý rozum a chovatelské kluby budou řídit lidé, kteří mají rádi psy i lidi, kteří budou ochotni a schopni pracovat pro druhé  a svoje negativní emoce odhodí kamsi v dál, že půjdou cestou hledání cest, aby dobře bylo všem a kluby se budou opravdu rozvíjet a věnovat chovu našich krásných leonků.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a šest