Dopis členům MSKCHPL

Napsal Leonberger.bloger.cz (») 13. 8. 2010 v kategorii MSKCHPL, přečteno: 3341×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineobrazky/spol-13.jpg

Vážení členové MSKCHPL, 

v minulých dnech jsme obdrželi od výboru klubu elektronickou poštou návrhy změn klubových řádů zaslaných několika málo členy, resp. návrhy, jejichž předkladatelem je výbor klubu. O schválení nebo neschválení těchto návrhů bude jednat zářijová členská schůze.

Dovolil jsem si také zaslat návrhy, které se převážně týkají Zápisního řádu. Žádal jsem výbor klubu, aby tyto návrhy byly zveřejněny v klubovém Zpravodaji. Bohužel, žádné návrhy ve Zpravodaji uveřejněny nebyly. V čísle 2/2010, str.9 výbor sděluje členům důvody, které ho vedou k rozeslání návrhů elektronickou poštou. Co je důležitějšího než členská schůze a její příprava včetně navrhovaných změn klubových řádů? Uvést snahu o „úspory na výdejové stránce klubu“ jako důvod nezveřejnění návrhů na členskou schůzi ve Zpravodaji, zatímco v tom samém čísle zabírají celých 9(!) stran zcela nepodstatné informace, to považuji za hodně špatnou výmluvu. Opravdu je tak důležité uveřejnit třístránkový přehled cizojazyčné literatury, dvoustránkový kynologický slovník, čtyřstránkový přehled převážně zahraničních výstav III. čtvrtletí roku 2010 (seznam výstav může být uveřejněn na klubových stránkách) na místo navrhovaných změn  klubových řádů pro členskou schůzi?

Pomocí internetu se mi podařilo dát dohromady spojení na část členů MSKCHPL. Dovoluji si Vám tedy zaslat v příloze tohoto e-mailu mé pozměňovací návrhy k zářijové členské schůzi v té podobě, v jaké jsem je zaslal výboru MSKCHPL – s úvodníkem a odůvodněním k jednotlivým dílčím návrhům. Vzhledem k tomu, že jsem adresy získal také pomocí výstavních katalogů klubových výstav, může se stát, že kromě členů klubu dostanou ode mne poštu  majitelé leonbergerů, kteří nejsou členy MSKCHPL nebo jsou členy KCHL. Těm se tímto omlouvám, nebylo mým úmyslem je obtěžovat.

Vás, členy MSKCHPL, vyzývám stejně jako výbor klubu ve Zpravodaji 2/2010,str.8 k co největší účasti na zářijové členské schůzi. Záleží na nás všech, zda se podaří narovnat chovatelské podmínky s těmi zahraničními kluby chovatelů leonbergerů, kde není zapotřebí se doprošovat poradkyně chovu o vystavení krycích listů (viz www.leonberger.bloger.cz) , kde si za svůj chov odpovídá chovatel v plné míře sám, kde není moc soustředěna do rukou jedné dvou nebo tří osob. Řády chovatelského klubu lze ošetřit tak, aby nebyly jen snůškou zákazů, příkazů a nesmyslných finančních pokut. Chovatelský klub má sloužit svým členům, chovatelům a majitelům leonbergerů, ne naopak.

Program členské schůze slibuje zajisté i velmi zajímavý bod, kterým bude odvolání k členské schůzi chovatelky pí.Šmrhové k nepřijetí za člena a to již potřetí  bez udání jediného konkrétního důvodu ze strany výboru klubu! (viz www.leonberger.bloger.cz)

Výbor MSKCHPL předpokládá, že na letošní schůzi nuda nebude. Je velmi podivné, že výbor vyzývá  členy klubu k předání plných mocí a tedy i hlasů některému členu klubu, který bude za něj na schůzi hlasovat. Přál bych si, aby se co nejvíce členů schůze osobně zúčastnilo. Aby atmosféra byla třeba bouřlivá, ale v duchu fair play, aby zvítězily argumenty a zdravý rozum nad záští a nenávistí několika osob. Je nutné si uvědomit, že klub není ani paní Kubové, byť ho zakládala, ani pana Zemana či někoho dalšího, že je především členů.

Co bych si nepřál, aby se snad objevil někdo s paklíkem jakýchsi plných mocí, kterých by bylo víc než osobně přítomných členů. Apeluji na Vás, abyste záležitost s plnou mocí řádně zvážili a pokud možno se schůze zúčastnili osobně. Budete-li přítomni, můžete klást otázky k záležitostem, které se Vás jako člena bezprostředně dotýkají, nebo se Vás mohou v budoucnu týkat.

Jaroslav Lukeš, člen MSKCHPL                                                                               4.8.2010

Příloha: Pozměňovací návrhy ke stávajícím klubovým řádům
Tyto naleznete taktéž na tomto blogu.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a pět